24 marca 2022 r. w Zespole Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego odbył się 7. Powiatowy Turniej Teatralny. W tym roku, w związku z otaczającą nas epidemią COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, prezentacje konkursowe odbyły się online, na specjalnie stworzonej stronie internetowej: http://liceumslawno.com/teatr.
 
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Sławieński, Wojciech Wiśniowski i Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Magdalena Zarębska – Kulesza.
 


Konkurs przeznaczony był dla młodzieżowych grup teatralnych działających przy szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach: widowisko teatralne, monodram i tekst dramatyczny. Celem przedsięwzięcia była m. in.: popularyzacja twórczości teatralnej wśród młodzieży, kształtowanie i rozwój zainteresowań literaturą i teatrem oraz kształtowanie krytycznej postawy w odbiorze sztuki i świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym.
 
Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców.
 
za najlepsze widowisko teatralne w kategorii szkół podstawowych
I miejsce, Nagrodę Starosty Sławieńskiego - Grupie Teatralnej „Kuźnia Talentów” za spektakl „Lekcja języka polskiego” (SP w Warszkowie)
II miejsce, Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół w Sławnie - Grupie Teatralnej „Siódemka” za spektakl „Opowiadanie Pustelnika” (SP nr 3 w Sławnie)
III miejsce – Grupie Teatralnej „Maska” za spektakl „Balladyna” (SP nr 2 w Sławnie)

za najlepsze widowisko teatralne w kategorii szkół ponadpodstawowych
I miejsce, Nagrodę Starosty Sławieńskiego - Grupie Teatralnej „(nie)Moralni” za spektakl „Moralność pani Dulskiej” (I LO w Sławnie)
II miejsce, Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół w Sławnie – Grupie Teatralnej „Enigma” za spektakl „Rozmowy uzależnionych” (ZSM w Darłowie)
III miejsce – Grupie Teatralnej „Agro” za spektakl „Końskie nazwisko” (ZSA w Sławnie)

za najlepszą rolę żeńską
Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – Aleksandrze Adamczyk za rolę Hanki w „Moralności pani Dulskiej”, (I LO w Sławnie)

za najlepszą rolę męską
Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – Adamowi Protasewiczowi za rolę Zbyszka Dulskiego w „Moralności pani Dulskiej”, (I LO w Sławnie)


Przyznano także dwie pozaregulaminowe nagrody:
Nagrodę Dyrektora Sławieńskiego Domu Kultury otrzymała Aleksandra Adamczyk za rolę Hanki w „Moralności pani Dulskiej” (I LO w Sławnie)
Nagrodę Fundacji „Rodzina”, trzymiesięczne stypendium „Talent za Talent”, otrzymał Adam Protasewicz za rolę Zbyszka Dulskiego w „Moralności pani Dulskiej”, (I LO w Sławnie)


Jury 7. PTT przyznało także wyróżnienia:
Klaudii Salamon za monodram „Reklama” (Zespół Szkół w Ostrowcu)
Aleksandrze Burdzie za rolę Aliny w spektaklu „Opowiadanie Pustelnika” (SP nr 3 w Sławnie)
Zofii Turczyn za rolę Radnej w spektaklu „Opowiadanie Pustelnika” (SP nr 3 w Sławnie)
Janowi Knapowi za rolę Kanclerza w spektaklu „Opowiadanie Pustelnika” (SP nr 3 w Sławnie)
Mateuszowi Szymańskiemu za rolę Iwana Jewsieicza w spektaklu „Końskie nazwsiko” (ZSA w Sławnie)
Hannie Lińskiej za rolę Juliasiewiczowej w spektaklu „Moralność pani Dulskiej” (I LO w Sławnie)
Lenie Siemińskiej za tytułową rolę w spektaklu „Balladyna” (SP nr 2 w Sławnie)
Emilii Bojaryn za rolę Gałkiewicza w spektaklu „Lekcja języka polskiego” (SP w Warszkowie)
Grupie Teatralnej „Gwiazdy Betlejemskie” za scenografię w spektaklu „Mały Książę” (SP w Sławsku)
Aktorom z „pierwszej ławki” w spektaklu „Lekcja języka polskiego” Grupy Teatralnej „Kuźnia Talentów” za heroiczną walkę ze szkolną formą

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!