Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczyciele , Wychowawcy, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Rodzice i Uczniowie
Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy, wysiłku, ale także sukcesów i radości. Są one zasługą zarówno Was drodzy Uczniowie, jak
i Waszych Nauczycieli, którzy niosą kaganek oświaty, przekazując Wam swoją wiedzę, pasję i ciekawość świata. Wkładają w to wiele wysiłku
i trudu wychowawczego. Uczą wartości i zasad moralnych i wszystkiego, co potrzebne jest w dorosłym życiu.

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy swoim talentem pedagogicznym i fachową wiedzą, dowiedliście, że dla swoich Uczniów jesteście najlepszymi przewodnikami w poznawaniu świata, zdobywaniu wiedzy i drodze ku dorosłości. Dziękuję Wam za rzetelność, wytrwałość, zaangażowanie oraz solidną i sumienną pracę.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019 składam najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Wychowawcom, Rodzicom oraz  Pracownikom Szkół i Placówek Oświatowych za pracę na rzecz naszej powiatowej oświaty.

Niech okres wakacji będzie czasem udanego i bezpiecznego wypoczynku, życzę dużo słońca i uśmiechu, niezapomnianych wrażeń oraz interesujących podróży.

Starosta Sławieński
                                                                                                                            Wojciech Wiśniowski