Dnia 9 listopada 2018 r. I Liceum Ogólnokształcące w Sławnie pod patronatem Wojciecha Wiśniowskiego, Starosty Sławieńskiego, zorganizowało happening z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem „Mazurek Dąbrowskiego o 11:11”. Do radosnego świętowania i wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego zaproszone zostały sławieńskie placówki oświatowe, które wraz z przedstawicielami powiatu, dyrektorami, nauczycielami, miejskimi radnymi, prezesami spółek,  kapłanami parafii WNMP, mieszkańcami miasta, spotkały się na placu Kardynała Wyszyńskiego i wszyscy razem, punktualnie o godz. 11:11, zaśpiewali hymn państwowy.

{gallery}2018/happening2018{/gallery}

– Happening jest jednym z elementów obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to także swoista lekcja historii i patriotyzmu- mówi Renata Biernacka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie. Szczególnie wzruszyli najmłodsi uczestnicy akcji. Podopieczni sławieńskich przedszkoli wykonali hymn z zaangażowaniem, jakiego pozazdrościć im mogli starsi koledzy i koleżanki. - Super dzieciaki. Aż mi dreszcze przeszły po ciele. Dziękuję Wam za to przedszkolaczki i panie nauczycielki. Wielkie brawa dla Was! – powiedziała jedna z uczestniczek happeningu.
Inspiracją była akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Rekord dla Niepodległej”. Według zgłoszeń, jakie wpłynęły do Ministerstwa Edukacji Narodowej, w akcji śpiewania hymnu wzięło udział ponad 4 miliony 800 tysięcy uczniów i prawie 470 tysięcy nauczycieli.
Uczestnicy zdarzenia: Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka, Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy, Przedszkole nr 3 im. Jasia i Małgosi, Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko, Niepubliczne Przedszkole „Radosny Maluch”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego, Szkoła Podstawowa nr 3, Gimnazjum Miejskie nr 1 im. mjra Henryka Sucharskiego, Zespół Szkół Agrotechnicznych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Warsztaty Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy Stowarzyszeniu „Akson” w Sławnie, Zespół Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego (I Liceum Ogólnokształcęce) – wszystkie placówki mają siedzibę w Sławnie.