III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce

26 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce dla uczniów klas trzecich. Patronatem honorowym konkurs objęli: Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski, Burmistrz Miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz i Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski. Najważniejsze urzędy naszej Małej Ojczyzny były również fundatorami atrakcyjnych nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu. Uczniowie zmagali się z urozmaiconymi zadaniami dotyczącymi polskiej historii, położenia kraju w Europie, pomników, sławnych postaci, utworów muzycznych, legend, fauny i flory. Wykazali się bogatą oraz wszechstronną wiedzą. Na statuetkę konkursową zasłużyły jednak tylko trzy zespoły, które uzyskały największą ilość punktów.

I miejsce zajęła drużyna gospodarzy w składzie:

Bartosz Kołaczkowski, Oliwier Tetzlaff, Przemysław Ulanowski.

II miejsce zdobyła – drużyna z Zespołu Szkół Społecznych STO w Darłówku:

Jessika Erdmann, Jakub Tomczyk, Jakub Tarkowski

III miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie:

Oliwia Hennig, Mikołaj Sielecki, Katarzyna Galik

Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!