Warsztaty dla dzieci i młodzieży - Komnata dawnych konstrukcji

Zamek Książąt Pomorskich – Muzeum w Darłowie zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty twórcze z plastyki, budownictwa i architektury Komnata dawnych konstrukcji. Zajęcia, to cykl działań edukacyjnych zapraszających uczestników do poznawania świata dawnej architektury regionu wcielając się w młodych konstruktorów i budując  miniatury obiektów w większości już pochłoniętych przez czas.  Z użyciem oryginalnych materiałów wykonamy m.in. przekrój obwarowania ziemno – drewnianego grodu słowiańskiego, zamek darłowski z okresu panowania Eryka I Pomorskiego oraz przyjrzymy się charakterystycznemu pomorskiemu budownictwu ryglowemu wznosząc  chatę typu saskiego.

Warsztaty dedykowane są dla dzieci i młodzieży z powiatu sławieńskiego. Trwać będą do końca czerwca 2016 r. w każdy wtorek o godz. 16.00.

Osoby zainteresowane innymi terminami proszone są o kontakt z Muzeum pod tel. 94 314 23 51
Uczestnictwo w zajęciach jest BEZPŁATNE dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Sławnie i Mrówki z Darłowa.
Zajęcia prowadzi Karol Matusiak

Pobierz plakat Komnata dawnych konstrukcji, plik z rozszerzeniem JPG o wielkości 3,89 MB, nowe okno