NOC MUZEUM NA LUDOWO

Zamek Książąt Pomorskich – Muzeum w Darłowie zaprasza na NOC MUZEUM NA LUDOWO 14 maja 2016 r. (sobota), godz. 18.00 – 24.00

W programie m.in. :
Występy zespołów ludowych z powiatu sławieńskiego:

„Domasławianie”, ”Złoty Łan”, „Czerwone korale”, „”Pieńkowianie”, „Pieszczanki”, „Wrześniczanki”, „Słoneczko”, „Wrzosy”, „Ostrowianie”. Występ zespołów ze szkół muzycznych w Sławnie i Bad Doberan (Niemcy). Happening rodzinny „Wspólne malowanie wsi”. Pokazy tańca - Darłowskie Studio Taneczno - Wokalne „Revoltade”. Wykład M. Witek (BDZ Szczecin), W. Witek (NID O/Szczecin) „Cztery pory roku – chłopska obrzędowość doroczna”. Wystawa fotografii „Ocalić od zapomnienia” (OSP Jeżyczki). Pokazy rzemiosła i wyrobów lokalnych Ziemi Sławieńskiej. W godz. 20.00 – 24.00: bezpłatne zwiedzanie ekspozycji stałych.

Noc Muzeum pod patronatem starosty sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego
Współorganizacja: Gmina Darłowo, Gmina Malechowo, Gmina Postomino, Gmina Sławno.

Pobierz plakat "NOC MUZEUM NA LUDOWO", plik z rozszerzeniem JPG o wielkości 4,94 MB, nowe okno