Ikony i malarstwo pejzażowe Todora Dimczewskiego

Jerzy Buziałkowski Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich Muzeum w Darłowie zaprasza na otwarcie wystawy Ikony i malarstwo pejzażowe Todora Dimczewskiego 5 listopada 2015 r. na godz. 17.00 do Zamku Książąt Pomorskich – Muzeum w Darłowie. Wystawa pod patronatem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego.

Dimczewski Todor

Ur. w 1946 r., absolwent Fakultetu Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Wielkim Tyrnowie (Bułgaria). Dyplom w 1972 r. w pracowni prof. Janaki Manasjewa. W 1981 r. otrzymał za twórczość artystyczną Order „1300 lat Bułgarii”, a w 1986 r. Odznakę Ministerstwa Kultury Bułgarii. Od 1995 roku mieszka i tworzy w Sławnie. Uprawia malarstwo pastelowe. Najczęstsze tematy to: pejzaż i architektura Bułgarii i Polski, martwa natura i portret. Tworzy także ikony. W ostatnich latach miał kilka wystaw indywidualnych, głównie na Pomorzu.

Pobierz plakat "Ikony i malarstwo pejzażowe Todora Dimczewskiego", plik z rozszerzeniem JPG o wielkości 2,32MB, nowe okno