konferencję poświęconą 70 – leciu osadnictwa polskiego w Darłowie i Powiecie Sławieńskim

Program konferencji:

10.00.  Rozpoczęcie konferencji.

10.15. „Zbrodnie popełnione w okresie II wojny światowej oraz po jej zakończeniu na terenie Ziemi Darłowskiej w materiałach OKŚZpNP w Szczecinie - prok. Krzysztof Bukowski (KŚZpNP, IPN Delegatura  w Koszalinie).

10.45. „Niemcy w powiecie sławieńskim” - Jan Sroka (Fundacja „Dziedzictwo”, Sławno).

11.15. „Pobyt wojsk sowieckich w powiecie sławieńskim  w  latach 1945 – 1948” - dr Zbigniew Mielczarski (Referat Oświaty i Spraw Społecznych, UM Darłowo).

11.45. Dyskusja.

12.15. Przerwa na kawę.

12.30. „Stanisław Dulewicz – wczoraj i dziś” - Małgorzata Świątkowska (Miejskie Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie), Renata Potomska (Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie)

13.00. „Ojciec Damian Tyniecki – pierwszy polski proboszcz Darłowa” - O. Damian Basarab (OO. Franciszkanie Darłowo).

13.30. „Powstanie i funkcjonowanie pierwszej szkoły w latach 1945 – 1948” Małgorzata Brzozowska (Miejskie Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie).

14.00. Dyskusja.

14.30. Zakończenie konferencji.