Młodzież chce zapobiegać pożarom!

Eliminacje powiatowe konkursu Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się 11 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie.
Zwycięzcom eliminacji powiatowych konkursu Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski wręczył upominki.
Głównym celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru i innych zagrożeń. W eliminacjach na szczeblu powiatowym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Sławieńskiego.
Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Sławnie, Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Sławnie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie.