Via Vitae - nowe przedsięwzięcie prewencyjno – profilaktyczne dla młodzieży

Via Vitae - nowe przedsięwzięcie prewencyjno – profilaktyczne dla młodzieży powiatu sławieńskiego zainaugurowane.
W dniu 29 listopada 2017 r. w Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski zainaugurował, obejmując swoim patronatem konkurs profilaktyczno – prewencyjny pod nazwą "Via Vitae". Przedsięwzięcie organizowane jest przez Komendę Powiatową Policji w Sławnie.

W spotkaniu inauguracyjnym udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Sławnie Grzegorz Śrek, Izabella Karlińska – Ćwięka dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie z ramienia Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty, który to również objął przedsięwzięcie swoim patronatem, oraz dyrektorzy szkół z terenu powiatu sławieńskiego.
Akcja adresowana jest do młodzieży z terenu powiatu sławieńskiego. Jej celem jest promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa, aktywizacja środowisk szkolnych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologicznym, podnoszenie świadomości prawnej wśród młodzieży.
Produktem finalnym programu jest nagranie filmu fabularnego przestrzegającego młodzież przed ryzykownymi zachowaniami, materiały zebrane w projekcie zostaną wykorzystane do prowadzenia z młodzieżą zajęć profilaktyczno- wychowawczych.