Europa w Powiecie Sławieńskim!

Kilkanaście delegacji z krajów europejskich wzięło udział w zakończonej w niedzielę I Miedzynarodowej Konferencji Silver Tourism, w Darłowie. To wydarzenie bez precedensu ponieważ jeszcze nigdy w jednym czasie nie goszczono u nas tylu przedstawicieli z Europy. Konferencja zgromadziła w Darłowie przedstawicieli biznesu turystycznego, samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych z całego kraju.
Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski, który otworzył konferencję akcentował, że rozwój turystyki „age friendly – przyjaznej starzeniu” w okresie średniego i niskiego sezonu to wielka szansa dla branży turystycznej naszego regionu. Konkluzją tegorocznej konferencji było podpisanie DEKLARACJI WSPÓŁPRACY I ROZWOJU W KIERUNKU WZMACNIANIA DZIAŁAŃ NA RZECZ SREBRNEJ TURYSTYKI W WYMIARZE EUROPEJSKIM. Deklaracja jest intencyjna, ale już dziś wiadomo, że do jej wypracowanego tekstu odwoływać się będą przyszłe działania wielu instytucji w kraju i w Europie. Nazwana została też mianem historycznej ponieważ została podpisana po raz pierwszy i w takim gronie.
Głównym organizatorem konferencji była Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna przy współudziale Starostwa Powiatowego w Sławnie.