Powiat Sławieński na Jarmarku Kaziukowym

Kolejny już raz Powiat Sławieński promowany był podczas Jarmarku Kaziukowego w Poznaniu. Nowością tegorocznej wizyty była obecność Króla Eryka. Król ten już 1424 roku przybył do Poznania, jadąc do Krakowa na koronację Królowej Zofii, żony Władysława Jagiełły. Jak wtedy, tak i teraz przemaszerował wespół z przedstawicielami dynastii Jagiellonów przez poznański Stary Rynek. W rolę króla wcielił się Łukasz Cak z biura promocji powiatu. Na specjalnym stoisku, razem z Darłowską Lokalną Organizacją Turystyczną prezentowano walory i atrakcje pięknego Powiatu Sławieńskiego. Wszystko to za sprawą Krystyny i Ryszarda Liminowiczów, dawnych mieszkańców Sławna, którzy przed laty osiedlili się w stolicy wielkopolski. Kierują oni Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, a od 22 lat organizują tę wspaniałą, obleganą imprezę, pamiętając zawsze o Sławnie i Powiecie Sławieńskim.