Starosta zabiega o reaktywacje oddziału szpitalnego w Darłowie

beznazwy 1Wczoraj, 12.02.2015 r., odbyło się spotkanie starosty sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego z nowym wójtem Gminy Darłowo – Radosławem Głażewskim. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektor szpitala powiatowego w Sławnie – Arkadiusz Michalak oraz przewodnicząca komisji zdrowia Rady Powiatu – Bożena Magier a tematem rozmów było wznowienie działalności oddziału szpitalnego w Darłowie.

Ustalono, że optymalnym profilem oddziału będzie stworzenie szpitalnego Zakładu Opieki Leczniczej zapewniającego opiekę medyczną dla osób, które nie wymagają już intensywnego
leczenia ale ich stan nie pozwala na odesłanie ich do domu.

Jednakże aby taki oddział powstał w budynku Gminy Darłowo niezbędna jest budowa windy oraz remont pomieszczeń szpitala co wiąże się z nakładem sporych środków finansowych.

„Bardzo mi zależy aby oddział szpitalny powstał w Darłowie jak najprędzej ponieważ już i tak za dużo czasu straciliśmy przy byłym wójcie. Wierzę, że z nowym wójtem tę sprawę w końcu zrealizujemy. Rozumiem ograniczenia budżetowe gminy, gdzie niestety nie są przewidziane w tym roku wydatki na tą inwestycję i dla tego zadeklarowałem pełną współpracę z Gminą łącznie z pomocą finansową. Namawiałem pana Wójta aby działania w celu uruchomienia oddziału w Darłowie rozpocząć niezwłocznie – mówi starosta Wojciech Wiśniowski.