Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Morskich w Darłowie

W dniu 4 października Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski wziął udział w uroczystym ślubowaniu uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Święto szkoły jest najważniejszą uroczystością w kalendarzu ZSM i od kilku lat odbywa się na rynku miejskim w Darłowie.
W tym roku po raz pierwszy utworzono klasy Straży Granicznej, które otrzymały nominacje od Komendanta Straży Granicznej w Darłowie Mikołaja Kaczanowicza. Jak co roku w tym wyjątkowym dniu towarzyszyło uczniom wielu gości wicestarosta Andrzej Protasewicz, Prorektor Akademii Morskiej w Szczecinie Andrzej Bąk, Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasz Bobin, przedstawiciel Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej Dariusz Cebulka, Dyrektor Zarządu Portu Morskiego w Darłowie Waldemar Śmigielski, przedstawiciel Straży Pożarnej Piotr Słupski oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i placówek.