Otwarcie drogi powiatowej nr 3742Z Tyń-Pałówko na odcinku Tyń-Pałowo

W dniu 8 października 2015r. Uroczyście otwarto zmodernizowana drogę powiatową na odcinku Tyń-Pałowo. Przecięcia wstęgi dokonali Starosta Sławieński – Wojciech Wiśniowski, Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski oraz radni powiatowi Janusz Stachowicz i Stanisław Chabowski.

Zadanie pod nazwą „Remont i przebudowa drogi powiatowej nr 3742Z Tyń-Pałówko na odcinku Tyń-Pałowo” zostało zrealizowane jako wspólna inwestycja Gminy Postomino i Powiatu Sławieńskiego.

W ramach zadania przebudowano drogę na odcinku ponad 5,8 km:

• wykonano nakładkę z betonu asfaltowanego;
  • wybudowano chodnik w miejscowości Pieszcz;
  • wykonano pobocza wzdłuż drogi;
  • wybudowano zatoki autobusowe;
  • wykonano oznakowanie pionowe i poziome;
  • wykonano przepusty i odwodnienie.

Wykonawcą robót była firma STRABAG Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł 4.531.618.33zł. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych- etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój.