Sukces drugiej edycji Regionalbusa

15 czerwca 2013 roku odbyła się druga edycja Regionalbusa, wycieczki po Powiecie Sławieńskim pod Patronatem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego. Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże, co przełożyło się na wysoką frekwencję. Punktualnie o godzinie 8.00 z Darłowa oraz ze Sławna wyruszyły dwa autokary ze stuosobową grupą wycieczkowiczów w trasę pełną atrakcji. Uczestnicy odwiedzili nowo powstały park rozrywki „LEONARDIA – Magiczny Ogród” w Krupach, gospodarstwo edukacyjne „W LABIRYNTACH” w Paprotach, Wicie (środek polskiego wybrzeża) oraz mini ZOO, Jarosławiec, muzeum w Starym Jarosławiu, megality w Borkowie, gospodarstwo rybackie w Zielenicy, muzeum pojazdów militarnych w Malechowie. Mieszkańcy Sławna zwiedzili Darłowo, natomiast grupa darłowska miała okazję lepiej poznać stolicę Powiatu Sławieńskiego, by ostatecznie spotkać się w Zielonej Szkole w Pomiłowie, gdzie przy wspólnym ognisku zakończono wycieczkę. Dodatkowym atutem była słoneczna pogoda, co przyczyniło się do wzrostu zadowolenia z udanej imprezy.
       Informujemy, że od 1 lipca rozpoczynają się zapisy na kolejną edycję Regionalbusa, która odbędzie się w miesiącu wrześniu.