Powiat Sławieński na Targach Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie.

W dniach 19-21 kwietnia 2013 odbyły się Targi Turystyki i Wypoczynku „Lato” w Warszawie. Indywidualne stoisko promocyjne z bogatą ofertą turystyczną miał Powiat Sławieński. Do wzięcia udziału w targach poprzez przekazanie materiałów reklamowych zaproszeni zostali przedsiębiorcy branży turystycznej Powiatu Sławieńskiego oraz jednostki samorządowe. Partnerem prezentacji powiatu była Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna. Stoisko Powiatu Sławieńskiego usytuowane zostało obok wejścia na targi co sprawiło, że cieszyło się ono wielkim zainteresowaniem. Stałym elementem wystroju stoiska promocyjnego był samochód hummer z kolekcji Mariana Laskowskiego. W sobotę na stoisku występował zespół ludowy „Pieńkowianie”, który skutecznie zachęcał mieszkańców Warszawy do odwiedzenia naszego stoiska, a w konsekwencji Powiatu Sławieńskiego. W niedzielę zaś, w wyniku współpracy z mediami turystycznymi, promocje naszego powiatu uświetnił pokaz capoeiry – sztuki walki wyrażony tańcem, co spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem.

Już w najbliższy weekend walory Powiatu Sławieńskiego prezentowane będą na Polu Mokotowskim w Warszawie w ramach Święta Ziemi. Zorganizowane zostaną min. konkursy wiedzy o Powiecie Sławieńskim w kontekście ekologii oraz czystego środowiska i jako taki zaprezentowany zostanie on podczas tego święta.