REGIONALBUS 2016

Już jedenasty raz mieszkańcy naszego powiatu mogli zwiedzać najciekawsze miejsca regionu w ramach REGIONALBUSA. Tym razem byliśmy w Zagrodzie Śledziowej, w Słupsku gdzie mogliśmy podziwiać miasto z wieży ratuszowej i oczywiście jedną z największych atrakcji naszego regionu, wystawę obrazów Witkacego. Podziwialiśmy również Srebrny Ołtarz Darłowski, który znajduje się w muzeum w Słupsku. Następnym przystankiem Regionalbusa była Krzynia i festiwal leśnych smaków. Wytrwale, w wielkiej gorączce wróciliśmy na teren naszego powiatu by wziąć udział w Łętowskich Wiankach, flagowej imprezie Gminy Sławno. zakończenie tradycyjnie odbyło się w Krupach, w Leonardia park rozrywki.
Inicjatorem wycieczki po regionie jest Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski, a organizatorem technicznym Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

REGIONALBUS 2015

Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej IX edycji REGIONALBUSA, wycieczki po Powiacie Sławieńskim. Wiosenna edycja odbędzie się w dniu 27 czerwca 2015 r. Tradycyjnie, autokary wyjadą ze Sławna i Darłowa.

Zapisy prowadzone są od dnia 17 czerwca 2015 r. (środa) w Centrach Obsługi Turystycznej Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Sławnie ul. Dworcowa 4 tel. 519 30 30 31 oraz w Darłowie ul. Powstańców Warszawskich 51 (Rynek), tel. 519 30 30 32.  W celu rezerwacji należy złożyć prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz dokonać opłaty.

Liczy się kolejność zgłoszeń, lecz pierwszeństwo mają osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w wycieczce. Koszt wycieczki – 20 zł / osoba.

Serdecznie zapraszamy!

II edycja „Debaty Media, a Turystyka” zakończona ogromnym sukcesem.

debataW dniach 12–14 lipca 2013 roku już po raz drugi w Darłowie odbyła się „Debata Media, a Turystyka”. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego. przy współudziale Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. W debacie wzięli udział m. in. Elżbieta Wyrwicz z–ca Dyrektora Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, Jacek Janowski z–ca Dyrektora Departamentu Współpracy Regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej,

Czytaj więcej:  II edycja „Debaty Media, a Turystyka” zakończona ogromnym sukcesem.